Faydalı Bitkiler

İsteksiz Bir İnceleme: Paula’nın Seçimi BHA Exfoliant

Geçen haftaki yazıda Skincare SOS: Kötü Olduğumda İyileşme Rutinimkullandığımdan bahsetmiştim Paula’nın Seçimi, %2 BHA ile Günlük Gözenek Arındırıcı Tedaviye Direnir cildimi ihmal etmenin sonuçlarını geri almaya yardımcı olmak için. çoğu benim iken Cilt Bakımı Gardırop Asya’dan gelen Kore güzellik ürünleri ve kozmetik ürünlerinden oluşuyor, asitler söz konusu olduğunda batı cilt bakımının hala lider olduğunu inkar edemem. Spesifik olarak, asit eksfolyantlar, kimyasal peelingler ve reçeteye dayanıklı “cildinizi Snesus’a getirin” gibi topikaller azelaik asit ve retinol. Bununla birlikte, “Paula’nın Seçimi %2 BHA ile Günlük Gözenek Arındırıcı Tedaviye Direniyor” gibi bir adla, bunun bir K-Beauty ürünü olduğunu düşünürdünüz,”Missha Time Revolution Gece Onarım Bilim Aktivatörü Borabit Ampul” ve … listelemek için çok fazla başka. İlginç bir şekilde, Paula’s Choice ürünlerinin Asya’ya özel versiyonlarını yapıyor, ama bu onlardan biri değil.

Bu yazıda:

  • Ürün Detayları
  • Malzemeler ve nasıl başvurulur
  • Her zamanki BHA’mdan nasıl uzaklaştım
  • İyi ve kötü

Bu ürünü isteksizce gözden geçiriyorum, çünkü şirketin büyük bir hayranı değilim, ama tehlikeli bilim demoları ve parmak arası geçişler bir yana, bazı iyi asitler yapıyorlar.

Kısa bir hatırlatma olarak: Bu blog hem bağlı kuruluş hem de bağlı kuruluş olmayan bağlantıları kullanır ve alışveriş yapmadan önce birincisine tıklamayı seçerseniz, satın alma işleminiz bu blogun bakımına küçük bir katkı sağlayabilir. Tüm ayrıntıları bu yazının sonunda görün! #gelirler

Ürün Detayları

Tam ürün adı: Paula’nın Seçimi, %2 BHA ile Günlük Gözenek Arındırıcı Tedaviye Direnir.
Amaç: Günlük güçlü beta hidroksi asit kimyasal eksfoliyan, tıkanmış gözenekleri temizlemenizi, ölü deriyi atmanızı ve yeni tıkanıklıkların oluşmasını önlemenizi sağlar.
Koku: Tatsız, ama tarif etmesi zor. Süper güçlü değil ve oyalanmaz, şükürler olsun.
Doku: Yaptıkları diğer varyasyonlardan önemli bir fark olan su gibi.
Miktar: 3 oz
Değerlendirme: 4/5, çünkü cildimi çok fazla kurutmadan çalışıyor, ancak katman cilt bakımının ürünlerinin pH’ını etkilemediğini göstermeye çalışmak için bir puan kaybediyorlar çünkü ürünleri karıştırdığınızda değişmez. su. Bilim başarısız ceza: bu değil pH nasıl çalışır.
Nereden alınır: Paula’nın Seçimi Web Sitesi (ile ilk siparişinizde 10$ indirim kazanabilirsiniz. bu referans kodu eğer ihtiyacınız varsa.) | Amazon | eBay
yeniden satın alma: Kara Cuma satışları veya bunu 30 doların altına düşüren herhangi bir satış yaparlarsa, evet. O zaman gidip farkı bir bilim eğitimi hayır kurumuna bağışlayacağım böylece bu konuda daha az suçlu hissedebileyim.

Malzemeler ve nasıl başvurulur

İlginç bir şekilde, web siteleri, belki de “bir ilkokul öğrencisi bunu telaffuz edemiyorsa, kaçının” anti-kimyasal pazarlama yutturmacasıyla mücadele etmek için, birçok bileşenin amacını açıklamak için kendi yollarının dışına çıkıyor.

Ürün İçindekiler:
Su (Aqua), Dipropilen Glikol, Salisilik Asit (beta hidroksi asit peeling maddesi), Pentilen Glikol (hidrasyon), Butilen Glikol (hidrasyon), Polisorbat 20 (doku geliştirici), Palmitoil Tripeptid-1, Palmitoil Tetrapeptid-7 (cilt- geri yüklemeler)[sic]Dipotassium Glycyrrhizate (cilt yatıştırıcı), Nordihidroguaiaretik Asit (antioksidan), Oleanolik Asit (cildi yatıştırıcı), Sodyum Hyaluronat (nemlendirme/cilt yenileyici), Allantoin (cildi yatıştırıcı), Trehaloz (nemlendirme/cilt yenileyici), Panthenol (cilt -kondisyon maddesi), Gliserin (nemlendirme/cilt yenileyici), PEG-60 Badem Gliseritler (doku geliştirici), Sodyum Metabisülfit (stabilizatör), PEG/PPG-18/4 Kopolimer (çözücü), Metil Gluceth-20, Bis-PEG -18 Metil Eter Dimetil Silan (hidrasyon/doku geliştirici), Glycereth-26 (yumuşatıcı doku geliştirici), Sodyum Hidroksit (pH ayarlayıcı), Karbomer (jel bazlı doku geliştirici), Disodyum EDTA (stabilizatör), Caprylyl Glycol ( cilt bakım maddesi).

Zaman içinde herhangi bir değişiklik olup olmadığını görmek için bu eksfolyantın pH’ını periyodik olarak test ettim ve sürekli olarak pH 4’ün hemen altında doğru aralıkta kaldı. Okuduklarıma göre, PC asitlerini tamponlayarak onları daha kararlı hale getiriyor.

site uygulama talimatları şunlardır:

Temizledikten ve tonikledikten sonra günde bir veya iki kez uygulayın. Bir pamuğu hafifçe ıslatın ve göz çevresi dahil tüm yüze uygulayın (alt kirpik çizgisinden ve göz kapaklarından kaçının). Durulamayın. Gündüz için, SPF 25 veya daha yüksek dereceli geniş spektrumlu bir güneş koruyucu ile devam edin.

Ben onları takip etmiyorum. (Ooooo, asi!) Bir şişe 33 dolardan, onu pamuklu bir kareyi ıslatarak harcamama imkan yok.. ve bir pamuk ped, hayırsız? Hayır. Su kıvamında olduğu için her yere sürmeden elinizle uygulamak zor olabilir.

Aldığım avucuma birkaç damla damlatıyorum ve hemen yanağımı avucumun içine sokuyorum, sonra avucum ve parmaklarımla yüzümün o tarafına yayıyorum. Sonra diğer tarafta tekrar ediyorum. Yüzümün her iki yanına/yanağına uygulama eğilimindeyim ve daha sonra t bölgeme (alın, burun, ağzımın çevresi, çene) burnuma ve tiranik yağ liflerine ekstra dikkat (ve bazen ekstra ürün) vererek. oradaki gözenekleri cesur bir yumrukla yönetin.

Kesinlikle gerekli olmasa da cildimde serinletmek için 20 dakika vermeyi seviyorum, çünkü ondan maksimum faydayı elde etmek istiyorum + gözeneklerimden bir tonerle silmek istediğim pürüzleri gevşetme eğiliminde- sonraki cilt bakımı adımlarını uygulamadan önce ıslatılmış pamuklu ped.

Her zamanki BHA’mdan nasıl uzaklaştım

Peki, geçmişte Kore güzelliğini ünlü bir şekilde sürükleyen bir şirketin ürününü nasıl kullandım? (Ne yazık ki, söz konusu sayfa şimdi kaldırıldı ve PC o zamandan beri K-Beauty’den ilham alan birkaç ürünü piyasaya sürdü.) Sonra bilim ve cilt bakımı adına 11 BHA’yı denemekdost salyangoz Tracy’nin Fan hizmeti verilen-b bana denemek için en sevdiği PC asitlerini içeren bir doğum günü cilt bakımı kutusu gönderdi. Uzun bir gece içtikten sonra kimyasal peeling yapmayı başaran ve gözeneklerimi beyazlatan asit rutini olan biri olarak tavsiyelerine güvendim ve hayal kırıklığına uğramadım.

Paketinde ayrıca, bu BHA vücut eksfoliyantı ve vücut yağı olarak kullandığım AHA eksfoliyan gibi başka ilginç şeyler de vardı. sivilceleri temizlerken leke tedavisi. Ayrıca bana bir şişe fantezi pantolonları C vitamini serumu gönderdi, böylece onu karşılıklı beklememizle karşılaştırabilirim. OST C20 C vitamini serumu, bu da kendisinin test etmesine gerek olmadığı anlamına geliyordu. Tam inceleme bekliyor, ancak spoiler: iğrenç hissettim ve beni kırdı ve fiyatı 4 katından fazla.


İyi ve kötü

Şirketin gölgeli davranışıyla ilgili yukarıda bahsedilen tüm endişelerle birlikte, bir anti-alkol-cilt bakımı duruşunu desteklemek için topikal cilt bakımıyla ilgisi olmayan bir çalışmanın kabataslak ödeneğinden bahsetmiyorum (ama konuyu dalıyorum ve bu teğeti şuraya bırakıyorum: kozmetik kimyager Stephen tür‘in bu biraz çekingenlikle ilgili gelecekteki gönderisi), bu ürünü neden olumlu bir şekilde incelediğimi merak edebilirsiniz. Ayrıca, pahalı. Olmadığı sürece pahalı değilim çok güzel paketlenmiş gözlerim doldu her seferinde tezgahıma uzanıyorum. Peki, neden iyi bir inceleme alıyor? Açıkçası, bu iyi bir bok.

pH, olması gerektiği yerde sonuçlanır.

Benim için iyi bir kimyasal eksfoliyan:

  • Doğru pH aralığında (4,2’den az)
  • Pul pul dökmek için gereken BHA konsantrasyonu (%2 ve üzeri)
  • Zamanla büyük ölçüde değişmeyen kararlı bir pH
  • Minimal tahriş edici veya kuru
  • Gözeneklerimi açmada ve yenilerini önlemede etkili
  • Ciltte kozmetik olarak zarif

Bu, tüm bu gereksinimleri karşılar. Sulu doku uygulamak için bir acı olabilir, ancak cilt üzerinde ağırlıksız ve ultra rahat hissettirir. (Eğer sahip olsaydım çok kuru veya hassas cilteski zımbamla kalırdım, Cosrx BHA Siyah Nokta Güç Sıvısışu adreste mevcuttur: Amazon | eBay | şaka | Bisou Güzellik Barı | KoreDepart | GülGülDükkan.) Bu ürün çok kuru cilde sahip olanlar için fazla kuru olabilir, ancak yağlı, karma, akneye meyilli veya tıkanmaya meyilli ciltler içinbu doku bir rahatlamadır.

Ayrıca mevcut olduğu gerçeğini de kazıyorum Amazon, resmi web sitesinden daha ucuza veya Prime’da aynı fiyata. Bir sonraki şişemi alabilmem için kara cuma indirimi için parmaklarımı çarpıyorum.

Bu ürünle benzer kıvama, konsantrasyona ve pH’a sahip bir BHA buldunuz mu? bana vur Facebook veya heyecan ve bana haber ver!

Benimle genel olarak paylaşmak istediğiniz bir şey var mı? Bir fotoğraf çekin ve beni şu adreste Instagram’da etiketleyin:

**Feragatname: Blogumda incelediğim tüm ürünler, 2015’te test ettiğim ve gözden geçirdiğim ve beni onlardan sonsuza dek mahrum bırakan bir basın örneği hariç, %100 kendi paramla satın alındı. Bu gönderide olduğu gibi, arkadaşlardan ve aileden gelen kişisel hediyeler de belirlenecektir. Bu blog hem bağlı kuruluş hem de bağlı kuruluş olmayan bağlantılar içerir ve alışveriş yapmadan önce birincisine tıklamak, bu blogun bu blogun kendisini desteklemesine yardımcı olmak için küçük bir komisyon alabileceği anlamına gelir. Daha fazla bilgi için lütfen İletişim Bilgilerim ve Sorumluluk Reddi politikama bakın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu