Faydalı Bitkiler

4 Dakika Sabah: Hızlı 6 Adımlı K-Güzellik Rutinim

Çok aşamalı bir Kore güzellik ürünü rutini yapmak ne kadar sürer? Görünüşe göre düşündüğümden çok daha az zaman. E-postaları yanıtlamak ve kahvemi yudumlamak arasında yavaş yavaş ürün katmanları uygulayabildiğim, 20+ dakikalık tembel sabah rutinlerinin eski günleri geride kaldı.

AM rutinim artık, yavru köpeğim sandığında cıvıldayıp sızlanırken ben ürünlere tokat atarken aynamın önünde lazımlık dansı yapmaktan ibaret. Bir grup ürünü olabildiğince hızlı bir şekilde tokatlamak kolaydır, ancak güneş kreminizin yüzünüze güvenli bir şekilde yapışması için zamanında emmelerini sağlamak daha zordur.

Hızlı, ateşli, mesane doluyken yapılır: bu benim 3 dakika 47 saniyelik K-Beauty sabah rutinim

Aynı zamanda şu anki kadar sıcak ve nemli AF, bu da kapıdan çıkar çıkmaz güneş kremimin gözlerime kaymak istediği anlamına geliyor ve bu da bahçemde sendeleyerek yanan, akan gözlerimi yeni toplanmış bir öğrenci gibi silmeye çalışmama neden oluyor. . Ürünlerimin yerinde olmasına ihtiyacım var ve yaz sıcağına karşı kilitli kalır ve yavru köpeğin sabrını kaybetmesi ve yatağını çiğnemeye başlaması için geçen sürede bunu yapmak çok daha zordur.

Bu yazıda:

  • Her şey zamanlamada; basit bir değişiklik büyük bir fark yarattı
  • Hangi 6 adım gerekli
  • +2 dakika ekstra ile tam bir yüz

Tüm bunları AM lazımlık molası ile AM ​​oyun zamanı arasında aşamalı olarak halletmeye çalışmak benim için işe yaramadı. Bir şapkayla dışarı fırlamak, işi yapmak ve bir sonraki adımım için içeride geri dönmek yerine, tamamen hazır bir yüz dışında herhangi bir şey, onu bahçede kovalamamla, kayaları, sopaları ve bazen de ayakkabımı ondan çıkarmaya çalışırken sonuçlandı. ağız, olmadan Güneş koruması. Şapka + hızlı bir minik köpeği kovalamak = planlanmamış güneşe maruz kalma.

Gereklilik, uygulanabilir bir AM rutini icat etmenin anasıydı, o kadar hızlıydı ki, kapıdan dışarı çıkmamın ne kadar sürdüğünü, yaz güneşinde köpek lazımlığına ve oyun zamanına hazır olduğumu görmek için zaman ayırmaya karar verdim.

Kısa bir hatırlatma olarak: Bu blog hem bağlı kuruluş hem de bağlı kuruluş olmayan bağlantıları kullanır ve alışveriş yapmadan önce birincisine tıklamayı seçerseniz, satın alma işleminiz bu blogun bakımına küçük bir katkı sağlayabilir. Tüm ayrıntıları bu yazının sonunda görün! #gelirler


Hızlı K-Güzellik sabah rutini
Bu sepet düzenlemesi bir yalan: Ürünlerim tezgahımda gelişen bir dağınıklık kolonisinde yaşıyor, bu sepet sadece kazara hiçbir şeyi parçalamadan dışarı taşımak içindi.

Her şey zamanlamada; basit bir değişiklik büyük bir fark yarattı

Kulağa saçma geliyor, ancak her şeyi zamanında yapmayı mümkün kılan şey, güneş kremi öncesi tüm cilt bakımı adımlarını sabah çişimden önce yapmaktı. (Bu nedenle lazımlık dansı.)

Çoğunlukla bu, cilt bakımıma emmesi için zaman tanımak içindir, ancak hiçbir şey sizi öfkeyle protesto eden bir mesaneden daha hızlı yıkamanızı, okşamanızı ve katmanlamanızı sağlayamaz. İşimi bitirdiğimde, ellerimi yıkadığımda ve dişlerimi fırçaladığımda, cildim cilt bakımımı emdi ve güneş kremimin iyi bir yapışma sağlaması için yeterince kuru.

ben uygularım pay (Aslında tüm güneş kremlerimi 1/4 çay kaşığının ne kadar olduğunu belirlemek için ölçüyorum) bu yüzden cildimde çalışmak ve sonra ayarlamak için zamana ihtiyacım var. Ayrıca, düzgün bir şekilde karıştırmazsanız cehennem gibi beyaz bir döküme sahip olabilen mineral (diğer adıyla inorganik) güneş kremlerini tercih ederim.

Hangi 6 adım gerekli

Kesimi hangi adımlar yapar? Yaz olduğundan ve Şeytan’ın beslenme çantasının içi kadar sıcak olduğundan, şu anda her şey hidrasyon ve yağ/ter kontrolü ile ilgili. Hedefler, köpekle oynamak için dışarı çıktığım anda güneş kremimin yüzümde erimemesiyle sınırlı.

1. Düşük pH temizleyici


ya kullanırım Make P:rem Safe Me Rölyef Nem Temizleme Köpüğü cildim kuru veya hassas hissediyorsa veya Cosrx Düşük pH Günaydın Jel Temizleyici Bir ter birikintisi içinde uyanırsam ve daha güçlü bir şeye ihtiyacım olursa. ben de yüzümü çok yıkabu da zaman ekler.

2. Sis olarak ilk öz


Holysnails'in Snowbang özü
Cildimi aşırı yüklemeden hanbanging ve ben ♥ sonsuza kadar


Hızlı, yatıştırıcı ve ultra hafif ilk katman. Kaç şişenin sayısını unuttum Holysnails’in Snowbang özü Satın aldım (formülü benim için yaptı, ama buna değer olduğu için kendim aldım) çünkü cilt bariyerimin zenginlik veya ağırlık içermeyen seramidlere ihtiyacı var.

İlk esanslarınızı bir mist şişesine boşaltmak hem ferahlatıcı hem de süper hızlı uygulama sağlar; ayrıca ürünler nemli cilde daha kolay emilme eğilimindedir.

3. Öz


Sulwhasoo Dengeleyici Su, Kutsal Salyangoz Köpekbalığı Sosu
Sanırım Holysnails Shark Sauce teknik olarak bir serum, ama onu nemlendirici olarak kullanıyorum çoooook… sadece onunla yuvarlayın.


ya kullanırım Sulwhasoo Dengeleyici Su (ya da konsantre ginseng sürüm) veya Holysnails’in Köpekbalığı Sosu. (Yukarıdakiyle aynı: Dis satın alıyorum, bedavaya almıyorum ve Chel bir salyangoz olduğu için bunu tanıtmıyorum.) İlki daha sulu ve çabucak çöküyor, ikincisi daha çok serum gibi ve bana bir daha büyük hidrasyon artışı.

4. Serum


O kadar güzel, o kadar hoş ağır bir bardak ki köpeğimin vücudu dizlerimi kontrol ettikten sonra onu düşürmemi bekliyor.

yakaladım Sulwhasoo First Care Aktive Edici Serum Ex (diğer bir deyişle Kova Listesi ürünlerimden biri) bir Beautytap flaş satışı sırasında, bu yüzden doğal olarak yüzümü seksi ginseng fantezisi ile bulaştırmam gereken her şansı kullandım.

Ayrıca cildimde yapışkan veya nemli değil, neredeyse saten bir bitiş sağlıyor, bu yüzden son adım olarak uygulamak güneş koruyucumun cildime daha iyi oturmasına yardımcı oluyor.

5. Güneş kremi


P:rem Blue Ray Güneş Kremi Yapın
Kapsül Güneş Jeli sol, Blue Ray Güneş Kremi sağ.

Artık eski güneş kremi seçimim için çok sıcak, Make P:rem UV Defence Me Kapsül Güneş Jeli çünkü oldukça nemlendirici ve bu yüzden yüzüm erimeye başlar başlamaz sefil bir şekilde başarısız oldu.

Bunun yerine, kullanıyorum (ve seviyorum) Blue Ray Güneş Kremiki muhtemelen Amazon’un yabancı güneş kremleri üzerindeki bazı baskıları nedeniyle, satın alıyorum eBay şimdilik. Bu bir mineral güneş kremi, ancak görünür bir beyaz döküm olmamasına (NC10 cilt tonuma rağmen) karışıyor, ağır bir SPF ve PA derecesine sahip ve turuncu kapaklı versiyondan çok daha iyi yapışıyor.

6. Ayar tozu


Bu dekantın adını hatırlayamıyorum, ancak herhangi bir ayar tozu yapardı. Ayrıca bu fırçayı kullanıyorum çünkü benimkilerin geri kalanı hala hareketli kutularda toplanmış durumda.

Tamamen isteğe bağlı, ancak ısı neredeyse anında gözlüğümün burnumu aşağı çekmesine neden oluyor, bu yüzden güneş koruyucumun cildimde yerinde kalmasına yardımcı olmak için rastgele ayarlanan bir toz (bir dekant, bu yüzden ne olduğunu hatırlamıyorum) kullanıyorum. alan.

Ayrıca parlak ışıkta cehennem gibi sulu oldukları için gözlerimin çevresini de pudralıyorum ve böylece gözbebeklerimi yanan bir güneş kremi bulamacına bulaştırıyorum.

+2 dakika ekstra ile tam bir yüz

Günlük köpek yürüyüşüm ve beni halka maruz bırakabilecek diğer aktivitelerim için “kalın dudaklı minimal bir makyaj” görünümü sallıyorum. Bu yüzden zamanım olursa, herhangi bir kopma üzerinde biraz kapatıcı veya yastıkla bitireceğim ve güçlü bir erik veya kırmızı dudak üzerinde tokatlayacağım.

LR: JSM renk düzeltme paleti, Sulwhasoo Cushion, MAC NC10 kapatıcı

Bu hızlı rutinlerde kesinlikle ağır cilt mükemmelleştirme yapmıyorum (köpeğim pek umursamıyor) ama eğer korkunç bir kopukluk varsa, üzerine biraz yeşil renk düzeltici veya kapatıcı süreceğim. İkisini de bulamazsam, bir yastık yeter.

Aceleyle cesur bir dudak kötü bir fikirdir, ama neyse ki Koreliler “bulanık dudak” moda oldu. Uygulamamı mahvetmeyi başarırsam, süper ince bir gradyan efekti için kenarları parmak ucuyla bulanıklaştırıyorum. Gerçek şu ki, mevsime, hava durumuna ve yaptığım aktivite miktarına göre ( oku: terleme) sadece güçlü bir dudaktan daha fazlasını yapmaya çalışmak, erimiş bir karmaşaya yol açacaktır.

Son zamanlarda dudak seçimlerim şu üçü oldu:

LR: Clio, Colourpop, JSM

Clio Silkuid Virgin Kiss #6 Insane Red şimdiye kadar kullandığım en güzel kırmızılardan biri. Birçok Clio dudak ürünü gibi (sevgilim gibi) Çeşitli cilt tonlarında harika görünen Bazılarında Gerginlik Dudak) Son derece pigmentli bir ruj, baz olarak lekeli, bu da yıprandıkça güzel bir avantaj. #6 Insane Red çok garip bir renktir; sıvı ruj kısmı neredeyse turuncu-kırmızıancak daha sonra leke tabanı bir Mavi kırmızı. NC10 cilt tonumdaki net sonuç, hafif bir leke veya dolgun bir dudak olarak yoğun gerçek kırmızı işler. Benimkini resmi ABD sitesinden satın aldım Club Clio Türkiyeve üzerinde bulabilirsiniz eBay ve Amazon

Colourpop Lippie Stix içinde Destek olmakgüzel bir mor erik olan ve görünüşe göre neşe ve mutluluktan nefret ettikleri için artık üretilmiyor.

Jung Saem Mool Yüksek Renk Ruj (Yüksek Kroma ve Yüksek Mat olarak da bilinir)[e] çeviriye bağlı olarak) Yüksek Erik (en azından tutarlı bir tema var… ?) Son hafızamda neredeyse kullanmayı başardığım tek ruj bu. Tanıtım görsellerinin sizi yanıltmasına izin vermeyin, bu hiçbir şekilde havalı bir mor değil, muhteşem bir mor-erik rengi, çok giyilebilir günlük bir renk.

Onu doğrudan Kore’den bir satın alma hizmetiyle satın aldım, bu yüzden onu ele geçirmek zor. JSM’nin resmi sitesinde (yukarıda bağlantılı) bulabilirsiniz veya BeautyBoxKore.

İşte bazı hızlı renk örnekleri:

Clio #6 Deli Kırmızı, Colourpop Yedekleme, Jung Saem Mool Yüksek Erik

Erikler. Mor-y dudak ürünlerine takıntılıyım ve moooore’a ihtiyacım var. K-Beauty erik veya mor dudak ürünleri için herhangi bir öneriniz varsa, bana ulaşın Facebook veya heyecan ve bana haber ver!

Benimle genel olarak paylaşmak istediğiniz bir şey var mı? Bir fotoğraf çekin ve beni şu adreste Instagram’da etiketleyin:

**Feragatname: Blogumda incelediğim tüm ürünler, 2015’te test ettiğim ve gözden geçirdiğim ve beni onlardan sonsuza dek mahrum bırakan bir basın örneği hariç, %100 kendi paramla satın alındı. Arkadaşlardan ve aileden gelen kişisel hediyeler de belirlenecektir. Bu blog hem bağlı kuruluş hem de bağlı kuruluş olmayan bağlantılar içerir ve alışveriş yapmadan önce birincisine tıklamak, bu blogun bu blogun kendisini desteklemesine yardımcı olmak için küçük bir komisyon alabileceği anlamına gelir. Daha fazla bilgi için lütfen İletişim Bilgilerim ve Sorumluluk Reddi politikama bakın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu